Kosmētika

Kosmētika pludmalē.

images (3)
Pats labākais veids, kā aizsargāt ādu – iemācīties lietot saules aizsargkrēmus ar SPF 15 vai vairāk un darīt to katru dienu līdz pat mūža beigām. Šim  nolūkam nav nepieciešamas īpašas iemaņas un tas neaizņems daudz laika.

Domāju, ka nu jau gandrīz visi zina atšķirību starp UVA un UVB stariem. Pirmie iekļūst dziļi ādā, noārdot kolagēna slāni un provocējot krunku veidošanos, otrie izraisa apdegumus un veicina ādas vēža rašanos un attīstību.

Vairums arī zina, ka uz etiķetes norādītais apzīmējumam SPF (saules aizsargfaktors) ir arī atbilstošs laika ekvivalents, kurā šis krēms mūs sargās no saules. Tomēr neskatoties uz draudu apzināšanos, trešdaļa no mums tā arī nelieto saules aizsargkrēmus.

Kāds britu pētījums rāda, ka 59% britu nelieto saules aizsargkrēmus uzskatot, ka Lielbritānijas saule nav bīstama. Tai pat laikā, katrs desmitais brits tiek pakļauts ādas vēža riskam. Tāpēc saules aizsargkrēmiem un aizsardzībai no saules apdegumiem ir tik liela nozīme.

Vasara – laiks, kad daudzi tomēr pērk aizsarglīdzekļus pret sauli, bet ne visi ir pārliecināti par savas izvēles pareizumu un mokās ar jautājumiem: ko pirkt? kāds līdzeklis labāks? cik labi tas aizsargā?

images (2)

Lūk paši izplatītākie mīti par sauļošanos:

– Man nav nepieciešama papildus aizsarglīdzekļu lietošana, jo mans ikdienas krēms satur SPF 15.

SPF-am ir “derīguma termiņš” uz ādas, tas nozīmē, ka to ir jāatjauno. Bet pludmalē, blakus gaismu atstarojošām virsmām vajadzīga vēl lielāka aizsardzība.

– Es lietoju sauļošanās tabletes, tāpēc man nav nepieciešama papildus aizsardzība.

Sauļošanās tabletes paaugstina ādas noturību pret saules stariem, bet neaizsargā to. Tās ir tikai pārtikas piedeva, ko iesaka lietot 2 nedēļas pirms aktīvās sauļošanas uzsākšanas, lai stimulētu melanīna (pigments, ko āda izstrādā laikā, kad uz to iedarbojas UV stari) izstrādāšanos. Melanīna funkcija aizsargāt ādu no saules stariem.

Dažiem vajadzīgas vairākas dienas, lai atrodoties saulē ādā sāktu izstrādāties melanīns. Līdz tam brīdim āda paliek neaizsargāta. Ar tabletēm šis process notiek ātrāk.

Tomēr aizsargkrēma barjera ir ļoti svarīgs faktors, lai nodrošinātu īstu aizsardzību no saules stariem. Tur klāt, jo tuvāk ekvatoram jūs atrodaties, jo lielāka UV staru ietekme, jo krēmam jābūt ar lielāku SPF.

– Saules apdegumu var iegūt arī caur stiklu. 

Atšķirībā no UVA stariem, UVB stari neizkļūst cauri stiklam. Un lai arī UVA stari nav tik ļoti kaitīgi ādai, to daudzums ir krietni ievērojamāks un tie satur aptuveni 90-95% ultravioleta. Šie stari protams nedraud mūs apdedzināt, tomēr tie uzkrājas un pēc kāda laika izpaužas kā priekšlaicīga ādas novecošana vai ādas vēža drauds.

– Ja esmu uzklājusi saules aizsargkrēmu, no saules varu nebaidīties visas dienas garumā.

Laiks, ko cilvēks var pavadīt saulē ir stipri individuāls. Tas atkarīgs no ādas jūtīguma un staru intensitātes.

– Ja uzklāšu krēmu ar lielu SPF, tad iedegums būs nevienmērīgs.

 Iespējams labam iedegumam tādā gadījumā vajadzēs vairāk laika, bet toties tas būs bez ādas apsārtumiem, vienmērīgs.  Bez tam, šāds iedegums turēsies daudz ilgāk. Labāk aizsargāt ādu no kaitīgās saules iedarbības nekā iegūt ātru un dziļu iedegumu.

– Mana dekoratīvā kosmētika satur SPF, ar to pilnīgi pietiek.

Viss atkarīgs no SPF lieluma, ja tas ir 6-8, ar to būs par maz. Vajadzīgs vismaz SPF 15. Un vēl SPF nesummējas. Piemēram, ja jūsu krēmam ir SPF 6, bet citam līdzeklim 8, tad aizsardzības faktors tik un tā būs 8.

– Ūdens noturīgie līdzekļi mani pasargās visu dienu un šogad neiztukšotā pudele noderēs arī nākošajā gadā.

Protams, ka ūdens noturīgajiem līdzekļiem ir lielāk noturība, bet visai dienai tik un tā nepietiks. Labāk uzklājiet krēmu atkārtoti, jo saulē aktīvās vielas tomēr sadalās.

Ja plānojat arī nākošgad izmantot šo pašu pudeli, pirms lietošanas pievērsiet uzmanību krēma konsistencei, vai tā nav mainījusies. Vispār, izmantot krietni nostāvējušos krēmu ir visai riskanti, labāk iegādāties jaunu līdzekli

– Man nav nepieciešams speciāls losjons pēc sauļošanās, derēs parastais ķermeņa krēms.

 Parastais krēms tikai mitrina ādu, bet labs balzāms pēc sauļošanās satur elementus, kas atvēsina ādu, mazina apsārtumus, atjauno mitruma līmeni un bojātās ādas šūnas.

tan

 

Oriģinālraksts: http://3ade.lv/lv/izplatitakie-miti-par-saulosanos-1445.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s