Skaistumkopšana

Skaistas lūpas

Lūpu palielināšana ar kontūrplastikas metodēm

Lūpu palielināšana ar kontūrplastikas metodēm

 

 

 

Lūpas  – pati izteiksmīgākā sejas daļa. Ja daba nav jūs apveltījusi ar pilnīgām lūpām, taču jums ir vēlēšanās, lai jūsu lūpas būtu pilnīgas un jutekliskas, kā Andželīnai Džolijai – variet izmēģināt mūsdienīgās kontūrplastikas metodes.

Lūpu palielināšanu veic gan ar plastiskās ķirurģijas, gan kontūrplastikas metodēm. Taču arvien lielāku popularitāti iegūst kontūrplastikas metode ar injekciju palīdzību.  Un tas nav nejauši, jo tā ļauj piešķirt lūpām nepieciešamo apjomu vai koriģēt formu bez ķirurģiskas iejaukšanās.

Uz medicīnas centriem klienti, parasti, dodas lai:

 • palielinātu lūpas, iegūtu jaunas un elastīgas ādas efektu;
 • uzlabotu jau dabas doto lūpu formu;
 • ar lūpu kontūru modelēšanas palīdzību labotu lūpu asimetriju;
 • lūpu korekcija palīdz atbrīvoties arī no krunkām ap muti.

 

Lūpu plastikas tehnika

Visizplatītākais lūpu palielināšanas veids ir filleru ievadīšanas injekcijas.

Filleri – tās ir dabiskās un sintētiskas izcelsmes vielas, atbilstoši tās, kas uzsūcas un neuzsūcas. Lūpu korekcijai parasti izmanto uz kolagēna un hialuronskābes bāzes veidotus materiālus.

Hialuronskābe ir dabiska cilvēka ādas komponente un spēlē svarīgu lomu ūdens līdzsvara uzturēšanai. Bez tam, hialuronskābei piemīt augsta drošības pakāpe.

Tieši tāpēc šodien lūpu palielināšanai ārsti izmanto preparātus, kas veidoti uz hialuronskābes bāzes: Perlaine, Juvederm, Surgiderm, Perlaine, Teosyal, Restyline.

 

Kuru tieši preparātu izvēlēties – izlemj ārsts, orientējoties uz uzdevumiem, kas tam jārisina (piešķirt apjomu, modelēt lūpu kontūras, izlabot asimetriju utml.)

Ir preparāti, kas izstrādāti speciāli lūpu kontūrām un apjomam: Restyline Lipp un Surgilips (ar hialuronskābes daudzumu 20 mg/m). Lūpu kontūrplastikai speciālisti, parasti, izmanto preparātus ar augstāku hialuronskābes koncentrāciju: Restyline, Juvederm.

Mūsdienu gēli izstrādāti ņemot vērā lūpu specifiskās īpatnības, kas ļauj izslēgt jebkādus riskus, kas saistīti ar lūpu palielināšanas procedūrām. Gēli ir elastīgi un strukturēti tā, lai izturētu visu lūpu mīmisko kustību spektru un kosmētisko efektu ļautu saglabāt vairāk kā 6 mēnešus.

 

Kā notiek lūpu korekcijas procedūra?

Lūpu palielināšana ar filleriem – tā ir ambulatora procedūra, ko ārsts-kosmetologs, procedūru kabineta apstākļos, paveic aptuveni 20 minūšu laikā. Lai veiktu rekonstruktīvu operāciju vajadzēs aptuveni 1 stundu.

Pati lūpu korekcijas procedūra ir diezgan vienkārša, bet lai veiktu to pareizi, vajadzīgs profesionālisms un lūpu anatomijas zināšanas.

Procedūras sākumā ārsts veic anestēziju – tas ir vai nu krēms, vai injekcija (kā pie stomatologa – smaganās). Parasti tiek izmantots atsāpinošais krēms “Emla”, kas garantē procedūras komfortu lūpu palielināšanas laikā

Nākošais etaps, preparāta ievadīšana. Katram pacientam tiek izvēlēts individuāli, ņemot vērā pacienta lūpu īpatnības un, protams, ari vēlmes. Izvēlēto preparātu, ar smalku adatiņu, ārsts ievada lūpās. Rezultāts redzams uzreiz, tomēr pilnīgu estētisko efektu varēs redzēt, kad pāries tūska. Parasti tas notiek 1-2 dienu laikā.

Pievērsiet uzmanību: visiem filleriem jābūt šļircēs, sterilos, neatvērtos iepakojumos.

Pirms un Pēc

 

Ierobežojumi

Pēc lūpu palielināšanas vai lūpu formas korekcijas 2 nedēļas jāatturas no pirts, saunas, solārija apmeklējuma. Kā arī diennakti ieteicams atturēties no aktīvās mīmikas un, protams, skūpstīšanās. Iesakām izvairīties no lielas fiziskās slodzes.

Ļoti svarīga ir lūpu kopšana mājās, pēc procedūras. Pirmajās dienās pēc filleru ievadīšanas lūpas jāapstrādā ar antiseptiķi (piemēram, Myramistinum), cik vien iespējams jāatsakās no dekoratīvās lūpu kosmētikas lietošanas. Ārstam, kurš veiks procedūru, būtu jāpastāsta par visām lūpu kopšanas īpatnībām.

Efekta, ilgums ko iegūst no lūpu plastikas saglabājas vidēji pus gadu, tomēr preparāta izvadīšanas ātrums no organisma atkarīgs no katra individuālajām organisma īpatnībām un vielmaiņas.

Kontrindikācijas un blakusefekti

Visas kontrindikācijas var iedalīt divās grupās – individuālās un absolūtās. Pie absolūtajām attiecināmas:

 • grūtniecība,
 • krūts barošanas periods,
 • herpes vīrusu infekcijas,
 • ādas saslimšanas procedūras veikšanas zonā,
 • vīrusu slimības aktīvajā fāzē (tāda kā gripa u.c.).

Individuālās kontrindikācijas:

 • dažādas izcelsmes dermatīti,
 • autoimūnās saslimšanas,
 • apstrādājamajās zonās iepriekš ievadīti sintētiskas izcelsmes filleri.

Blakusefekti:

– audu sabiezējumi lūpās, kas var veidoties, ja pacients nav ievērojis ārsta lūpu kopšanas rekomendācijas pēc procedūras, kā arī pie aktīvas mīmikas.

– vēl par blakusefektu uzskatāma liela tūska un sāpīgums pēc procedūras, kam jāpāriet maksimums nedēļas laikā. Ja sāpīgums un tūska nepāriet vēl divas nedēļas pēc procedūras, tad noteikti jāvēršas pēc palīdzības pie ārsta.

 

Sievietes sejā divām lietām jābūt īpaši skaistām – skatienam un lūpām –  ar skatienu viņa savaldzina, bet ar lūpām pasaka, ka mīl.

 

Autors: Diāna Ozola

Oriģinālraksts: http://3ade.lv/lv/lupu-palielinasana-ar-konturplastikas-metodem-1471.html

Advertisements

Categories: Skaistumkopšana

Tagged as: , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s