Kosmētika

Par dezodorantiem

deoLabs ķermeņa aromāts ir viens no nosacījumiem, lai cilvēks atbilstu mūsdienu priekšstatiem par patīkamu un koptu ķermeni. Svīšana nereti izvēršas patiesi nopietnā problēmā. Tomēr der zināt, ka tā var sagādāt galvassāpes ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē, ja izvēlēts dezodorants, kas satur ķīmiskas un indīgas vielas.

Tirgū pieejami divu veidu līdzekļi svaiga un patīkama padušu aromāta nodrošināšanai, kuru darbības princips gan ir stipri atšķirīgs. Dezodoranti vienkārši novērš to baktēriju vairošanos, kuras rada nepatīkamo aromātu, savukārt pretsviedru līdzekļi aptur pašu svīšanas procesu, nobloķējot sviedru dziedzeru poras. Tieši šo atšķirību dēļ Amerikā dezodoranti tiek pieskaitīti kosmētiskajiem līdzekļiem, bet pretsviedru līdzekļi ir pielīdzināti medikamentiem, jo tie ietekmē organisma funkcionēšanu.

Aktīvā tradicionālo dezodorantu sastāvdaļa ir triklozāns un propilēna glikols, kas ir uz naftas bāzes veidota ķīmiska viela un, saskaņā ar pētījumiem, var izraisīt ādas apsārtumu, palielināt sviedru dziedzerus, izraisīt cistu veidošanos un kairināt plaušas un rīkli. Savukārt pretsviedru līdzekļu aktīvais elements ir kāds no alumīnija sāļiem, visbiežāk – alumīnija hlorhidrāts, kas vēl nesen tika pieskaitīts pie varbūtējiem Alcheimera slimības izraisītājiem. Jaunākie pētījumi gan šo faktu vairs neapstiprina.

Izsmidzināmā dezodoranta vietā vienmēr labāk izvēlēties līdzekli ar rullīti, krēmu u.tml., jo pat it kā no dabiskām izejvielām ražotajos dezodorantos bieži vien ir atrodams propilēna glikols.

Lielākās raizes pētniekiem pašlaik rada parabēnu konservantu pievienošana skaistumkopšanas produktiem, tai skaitā dezodorantiem un pretsviedru līdzekļiem. Dažādos pētījumos laboratorijās un ar dzīvniekiem ir atklājies, ka parabēni atdarina hormona estrogēna darbību. Tas rada satraukumu, jo estrogēns veicina krūts vēža veidošanos. Parabēni pēdējos gados ir aizstājuši līdz tam plaši lietoto konservantu formaldehīdu, kurš mēdza izraisīt cilvēkiem alerģijas reakcijas.

Laba alternatīva ķīmiskajiem produktiem ir dabas veltes, piemēram, kumelītes, rozmarīns un zaļās tējas ekstrakts, kuriem piemīt antibakteriālas īpašības. Daži dabisko pretsviedru līdzekļu ražotāji to sastāvā iekļauj arī antiseptiskas zālītes, piemēram, lavandu, salviju un tējas koka eļļu. Vēl daba kā lielisku sviedru absorbētāju piedāvā sodu vai kukurūzas cieti.

Svīšanas mazināšanai var palīdzēt arī rūpīgāk izvēlēts apģērbs. Gaišas krāsas, no dabiskiem izejmateriāliem (kokvilna, kaņepes u.c.) veidots un brīvi krītošs apģērbs ļauj gaisam cirkulēt, tādejādi mitrums ātri iztvaiko. Nedrīkst aizmirst arī par pietiekamu šķidruma daudzuma uzņemšanu, kas nepieciešams, lai ķermenis pats sevi spētu atdzesēt.

Un vēl pēdējā piezīme – svīšana kā dabiska vielmaiņas sastāvdaļa ir indikators normālai cilvēka organisma funkcionēšanai. Gadījumā, ja tiek novērotas kādas būtiskas izmaiņas svīšanas daudzumā, sviedru aromātā vai kādas citas pazīmes, ārsti iesaka meklēt speciālista palīdzību, jo tas var netieši liecināt, ka organisms cīnās ar kādu slimību.

 

Oriģinālraksts: http://loriflame.lv/skaistuma-abc/kermena-kopsana/item/187-pretsviedru-dezodorants-ne-paldies

Advertisements

Categories: Kosmētika

Tagged as:

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s