Skaistumkopšana

Tumšie loki zem acīm

lokiTumšie loki un tūska zem acīm ir pietiekami izplatīta problēma. Iemesls, kāpēc rodas tūska un tumšie loki, ir traucējumi venozā un limfas attecē. Apkārt acs orbītai atrodas acs gredzenmuskulis. Tam saraujoties, muskulis pārpumpē starpaudu šķidrumu un novada to kopējā limfas uzkrājējā, kura atrodas mīkstajos audos ap muskuli. Tas pats muskulis arī nodrošina normālu venozo asiņu atteci. Attecei norisēt pilnvērtīgi palīdz acu ābola un acu plakstiņa kustības: mirkšķināšana, acu  kustība uz augšu un leju, pa labi pa kreisi utt.
Ja tiek traucēta limfas evakuācija, tad parādās tūska, savukārt palēninoties venozām asiņu  atteces ātrumam, parādās  tumšie loki zem acīm. Tumšo loku krāsa veidojas no tā, ka ādas audos nokļūst karboksihemoglobīna pigments, kas iekrāso tos zilganā un dzeltenīgā tonī.

Tumšie loki nepāriet paši no sevis. Sākumā jānoskaidro iemesls, kāpēc tas tā ir.

1 . Tūska un tumšie loki visvairāk pamanāmi no rītiem – tas ir neizbēgamu, dabisku procesu sekas: miega laikā mēs nemirkšķinam acis, sejas dinamika ir ļoti zema, muskuļi nesaraujas, nestrādā, asins kustība un limfas attece ir palēlinātas. Īpaši izteikta tūska uz acīm veidojas tiem, kuri mīl pirms gulēt iešanas padzerties ko siltu un nomierinošu.  Alkohols ir tas, kas aiztur ūdeni un uzkrāj to audos visvairāk.

2.  Vēl viens iemesls tumšajiem lokiem un tūskai ir vecums. Kā jau visi muskuļi, arī acs gredzenmuskulis ar gadiem pamazām atrofējas, kļūst vājāks. Un tā spējas pilnvērtīgi strādāt samazinās. Bez tā, saistaudi kuri vijās cauri arī zemādas taukaudu slānim acu zonā pavājinās, kļūst vītušāki un zaudējot spēku saistaudi nesatur zemādas tauku audus, tā pamazām, gravitācijas ietekmē,  viss noslīd uz leju, kas arī papildus traucē venozo un limfas atteces procesā. Šis iemesls aizvien tiek apstrīdēts, jo maisiņi zem acīm veidojas arī dēļ tā, ka atsevišķiem cilvēkiem ir tendence pieaugt periorbitālām škiedrām, kuru pieaugošo apjomu nespēj noturēt acs saistaudi un rezultātā arī spiežas uz āru.

3. Saslimšanas kuras provocē ap acīm tumšos lokus, piemēram, aizcietējumi. Tieši tie noved pie kopējas organisma intoksikācijas, asins sastāvā iekļūstot biliverdīna un bilirubinna pigmentiem . Šie pigmenti dažādu aknu un citu slimību gadījumā pāriet asinīs un iekrāso gan pašu ādu, gan zonu ap acīm dzeltenīgu, smagā formā dzeltenzaļu. Citi populāri tūskas provokatori ir traucējumi sirds un nieru darbībā.

Ja vēlaties šos  visus trūkumus novērst, tad rezultāta efektivitāte būs saistīta ar pareizu diagnozi.  Ja esiet pārliecināta ka ar nierēm, sirdi un  gremošanas traktu viss ir kārtībā, tad viss ir vēl cerīgāk.
Maisiņi zem acīm, radušies tūskas rezultātā, parasti ir vairāk pamanāmi pamostoties no rīta un mazinās vai pavisam pazūt tuvāk vakaram, kad zem gravitācijas ietekmes asinscirkulācijas stimulēšanas rezultātā šidrums no ķermeņa augšējās daļas attek uz leju  Ja Jums nav laika gaidīt dienas otro pusi lai izskatītos labi , tad nepieciešamas uzlabot spēcīgi  asinriti acu zonā. To visātrāk var panākt pareizi un mērķtiecīgi izkustinot un iedarbinot acu muskuļus.
Šādā gadījumā visiedarbīgākais, kas Jums varētu palīdzēt būs sejas fitness jeb sejas vingrojumi acīm vai speciāla acu zonas masāža.

Mazliet anatomijas  lielākai izpratnei

lokiiAcs ābols atdalīts ir no orbītas ar taukaudu slānīti , kurš pilda amortizatora funkciju un saucas periorbitālā škiedra . No acu plakstiņu ādas to atdala saistaudu membrāna – orbitālās starpsienas, kuras notur taukaudus acs dobuma iekšpusē.
Vēl nesen uzskatīja, ka maisiņi zem acīm parādās, kad saistaudu membrāna zaudē savu elastību, izstaipās, izstumjas uz āru, jo nevar turēt taukaudus  iekšpusē, veidojot sava veida trūci. Tāpēc, veicot plastiskās operācijas acu pakšējo plaktiņu zonā , lai novērstu “maisiņus ” ķirurgi, galvenokārt nostiprināja un šuva orbītas membrānu.

Tomēr 2008. gada vasarā zinātnieki pierādīja , ka maisiņu veidošanos zem acīm nosaka acu periorbitālo škiedru pieaugums. Šāds pieaugums pārspēj acs saistaudu membrānas elastību un nostiepumu, taukaudi izspiež to uz āru ārpus orbītas robežām. Bet pats taukaudu apjoms var palielināties dēļ tūskas  vai tā paša izaugšanas.

Diemžēl, maisiņi zem acīm, kuri ir saistīti ar taukaudu slānīša apjoma palielināšanos ir pastāvīgi un neatkarīgi no diennakts jebkura laika. Šādos gadījumos tiešām ir vērts painteresēties par labākajiem plastiskajiem ķirurgiem, kuri būs vienīgie palīgi problēmas atrisināšanai.

 

Autore: Ieva Paškeviča 

Oriģinālraksts: http://www.labaiveselibai.lv/tuska/

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s