Skaistumkopšana

Ozona terapija

Ozona terapiju izmanto ne tikai medicīnā, tā ir radusi plašu pielietojumu arī kosmetoloģijā, jo ozonam piemīt spēja aktivizēt reģenerācijas procesus organismā.

Ozons ir atmosfēras dabīga sastāvdaļa, būtībā tas ir tas pats skābeklis, tikai izmainīta veidā – viena ozona molekula satur trīs skābekļa atomus. Pateicoties izteiktam oksidēšanās efektam, tas tiek pielīdzināts aktīvajam skābeklim.

Ozons veicina to vielu sintēzi, kam piemīt pretvīrusu, antibakteriāla un pretsēnīšu iedarbība. Tādā veidā ozons faktiski aizvieto atsevišķu medikamentu lietošanu, turklāt pasargājot organismu no iespējamajiem zāļu blakusefektiem. Ozona terapija labvēlīgi ietekmē imūnsistēmu, tādēļ to efektīvi pielieto profilaktiskos nolūkos. Ozona terapiju izmanto arī kā papildus ārstēšanas metodi gan pie dažādu slimību akūtiem saasinājumiem, gan arī dažādu hronisku kaišu gadījumos.

Ozona spēja stimulēt enerģijas pieplūdi ļauj cīnīties ar stresa un depresīviem stāvokļiem. Un ja reiz runājam par skaistumu, tad šie stāvokļi nebūt neveicina nevainojamu izskatu! Ozona terapija arī lieliski uzlabo asinsriti sīkajos asinsvados, tādēļ šo terapiju pielieto aterosklerozes, cukura diabēta, vēnu varikozes un anēmijas ārstēšanā. Šī pati ozona īpašība var tikt izmantota organisma kopējai atjaunošanai.

Ozons aktīvi piedalās vielmaiņas procesā, t.sk., normalizē sirdsdarbību. Ne mazāk svarīga ozona loma ir aknu, nieru un aizkuņģa dziedzera darbības nodrošināšanā. Ozona saikne ar metaboliskajiem procesiem organismā ļauj to izmantot arī toksīnu izvadīšanas paātrināšanai. Ozonu pielieto arī kuņģa un zarnu trakta slimību – čūlu, kolītu, gastrītu – ārstēšanā, zobārstniecībā un citos medicīnas novirzienos.

Ozona terapija plašu pielietojumu radusi arī kosmetoloģijā. Šī metode īpaši lielu interesi izraisa lielpilsētu iedzīvotājām, kuru āda pastāvīgi pakļauta ārējo faktoru negatīvai ietekmei, kas paātrina ādas novecošanos. Novērst šādas nelāgas izpausmes palīdz ozona ievadīšana zemādā, pateicoties kam notiek sejas ādas atjaunošanās, uzlabojas šūnu apgāde ar skābekli un tiek aktivizēti reģenerācijas procesi. Šādā veidā ozona terapija tiek izmantota grumbu veidošanās profilaksei, nelielu sarētojumu nolīdzināšanai, palīdz likvidēt sejas tūsku.

Ozons palīdz saglabāt ādas tonusu un elastību, novērst dehidrāciju un ādas sausumu, samazināt lokālās tauku nogulsnes.

Ozona spēja uzlabot asins mikrocirkulāciju, veicināt toksīnu izvadīšanu, paātrināt metabolismu, tiek izmantota programmās, kas palīdz atbrīvoties no celulīta. Speciāls ozona maisījums tiek ievadīts zem ādas problemātiskajās vietās, kas veicina metodes augstu efektivitāti ķermeņa apjomu samazināšanā. Šī metode var kalpot arī kā lielisks papildinājums diētai tiem, kas vēlas īsā laikā novājēt.

Ozona terapiju izmanto arī taukainas un problemātiskas ādas – piņņu, ekzēmas, akne (vairāk par akne lasiet šeit), psoriāzes, ādas sēnīšu saslimšanu ārstēšanā. Ozona pielietošana palīdz nomierināt sakairinātu ādu un dezinficēt iekaisuma skartos laukumus. Šim nolūkam tiek izmantota speciāla ozona eļļa.

Pozitīvu efektu ozona terapija sniedz matu izkrišanas gadījumā. Taču nevajag gaidīt, kad sāksies šī jau kritiskā stadija, jo ozonu veiksmīgi var izmantot, ja ir blaugznas, pārāk sausi vai taukaini mati, tie slikti aug.

Diezgan plaši izplatīta problēma ir redzams asinsvadu tīklojums uz sejas, kājām vai citām ķermeņa daļām. Ozona terapiju izmanto arī jebkura kalibra asinsvadu ārstēšanai. Ozonam piemīt ātra iedarbība, tiklīdz ozons sastopas ar kādu organisku savienojumu, tiek iedarbināta sarežģīta bioķīmisku reakciju ķēde, kas rada terapeitisku efektu, tāpēc tas sāk darboties uzreiz pēc tā ievadīšanas organismā. Šīs mijiedarbības rezultātā ozons pārvēršas par skābekli, kas caur audiem piesātina organismu.

Ozona terapijas efekti:

 • Novērš tūsku;
 • Veicina limfodrenāžu;
 • Uzlabo asins mikrocirkulāciju;
 • Pretiekaisuma iedarbība;
 • Antiseptiska iedarbība;
 • Stimulē imūnsistēmas darbību;
 • Veicina brūču sadzīšanu;
 • Šķeļ taukus;
 • Atjauno organismu;
 • Veicina toksīnu izvadi no organisma.

Kontrindikācijas:

 • Vairogdziedzera saslimšanas;
 • Asins recēšanas problēmas;
 • Antikoagulantu preparātu lietošana;
 • Autoimūnās saslimšanas.

Ozona terapijas laikā iespējamas sāpīgas sajūtas, viegls piepampums, īslaicīgs ādas apsārtums, kā arī nelielu zilumu veidošanās. Taču izvērtējot visus plusus un mīnusus, viennozīmīgi jāsecina, ka plusi ir vairākumā.

Materiālu sagatvoja Intensa.Pro redakcija

Oriģinālraksts: http://intensa.pro/lv/article/679/

Advertisements

Categories: Skaistumkopšana

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s