Skaistumkopšana

Dubļi un dūņas

Dubļu mums ir gana, tomēr zināšanu par maz!

 

Ko jūs zināt par ārstnieciskajām dūņām? Bez tā, ka tās pielieto kosmetoloģijā un ka tās pieejamas praktiski par baltu velti? Pareizāk sakot, pašas dūņas nemaksā daudz, toties salonu procedūras ar ārstnieciskajām dūņām – visnotaļ padārga procedūra.

Nedaudz dubļu…

Ārstnieciskās dūņas – sarežģīts dabas multikomponentu sastāvs, kam piemīt ārstnieciskās, kosmētiskās un tonizējošās īpašības.

Ārstnieciskais efekts tiek panākts ar dūņu spēju uzlabot asinsriti, limfu darbību un audu sasildīšanu, nodrošinot aktīvu pieeju problemātiskajām zonām, veicina toksīnu izvadi un sāpju mazināšanos. Ārstnieciskās dūņās sastāvā esošie sērs, dzelzs, kalcijs, slāpeklis, kālijs, un dažādi oglekļa salikumi nodrošina augstu terapeitisku efektu.

Ārstnieciskās dūņas iedala četros pamattipos, atkarībā no fiziko-ķīmiskām īpašībām:

– Sērūdeņraža dūņas – sāļo ezeru un limānu sērs, kas veidojas tikai sāļajās ūdenstilpnēs. Šīm dūņām piemīt izteiktas baktericīdās īpašības.

– Kūdras dūņas ir bagātas ar lielu organisko vielu daudzumu, toskait terapeitiski aktīvajām humīnskābēm, lipīdiem, butumiem, kā arī biostimulatoriem – vitamīniem, fitohormoniem, fermentiem.

– Sopku dūņas – dubļu vulkānu māla izdalījumi, kas iziet no zemes dziļumiem sopku izvirduma rezultātā un, virzoties virsmai, bagātinās ar mikroelementiem.

– Sapropeļa dūņas…

Šoreiz es jums pastāstīšu par savu pirmo iespaidu saskarsmē ar Latvijā ražotajām sapropeļa dūņām. Taisnības labad jāatzīmē… Mūsu valsts ir bagāta ar ārstniecisko dūņu ieguvi – Latvijas melno zeltu.

Vadoties pēc dažiem datiem, Latvijas sapropeļa krājumi uzskaita aptuveni 190 miljonus tonnas. To pietiks ilgam laikam, turklāt tie nepārtraukti atjaunojas. No otras puses, Latvijā ir tikai trīs sapropeļa ieguves rūpnīcas, kas izskaidrojams ar palielajiem tēriņiem rūpnīcu būvei… Līdz ar to, padara produktu neienesīgu.

Par ļoti kvalitatīvu tiek uzskatīts sapropelis ar vairāk kā 85% organisko vielu saturu. Latgalē iegūstamajā sapropelī organisko vielu saturs ir 98%!

Diemžēl ne vienmēr sapropeļa ieguve tiek izpildīta saskaņā ar visām tehnoloģijām. Rezultātā mēs izturamies pret dūņu arstēšanos ar skepsi un noniecinājumu , lai gan vajadzētu dabai pateikties par tām.

«Sapropelis» tulkojumā no grieķu valods nozīmē «sapuvušas dūņas». Tā sastāvā – ārstnieciskie dubļi, kuru vecums ir 10-15 tūkstoši gadu. Sapropeļi iegūstami pie ūdenstilpnēm, kur ūdenim dažkārt piemīt neparasta īpatnība: tas nezaudē savas īpašības, tajā netiek novēroti pūšanas procesi, jo nav baktēriju.

Tapat ūdenim mēdz būt izteikta dizenfekcijas iedarbība.

Sapropeļa organiskā daļa – savdabīgs augu un dzīvnieku atlieku komplekss. Tieši tāpēc aktivitātes ziņā tas konkurē ar leģendāro ženšeņu un mumijo.

Sapropeļa dūņas ļoti maigi iedarbojas uz organismu. Uzlabo skābekļa apriti, stimulē veģetatīvās nervu sistēmas funkcijas, bagātina organismu ar kalciju, dzelzi, magniju, jodu, kāliju, vitamīniem, aminoskābēm. Kā arī aizkavē novecošanas procesu, atjauno imunitāti, pastiprina ādas slāņu aizsargīpašības, izvada no organisma toksīnus, smagos metālus.

Sapropeļa dūņas tiek plaši izmantotas kosmetoloģijā un medicīnā. Mēs ar jums, visdrīzāk, saskarsimies ar to kosmetoloģijas jomā, ietīšanas procedūru laikā. Ietīšanas veidu daudzums ar katru gadu pieaug, un daudzi no tiem uzreiz kļūst populāri ķermeņa kopšanas kompleksa programmās.

Ietīšana – viena no izplatītākajām un patīkamākajām masāžas procedūrām. Šīs procedūras īpatnība ir acīmredzamajā rezultātā jau pirmajās dienās. Tik patīkams rezultāts sagaidīja arī mani, dienu pēc masāžas un ietīšanas ar sapropeļa dūņām.

Ietīšanām piemīt atšķirīgi mērķi, sniedzot nomierinošu, atveseļojošu un tonizējošu iedarbību ķermeņa kopšanā.

 

Ietīšanas ar dūņām

Dūņu izmantošana ietīšanās ir viena no peloīdterapijas sastāvdaļām (no grieķu pelos – māls, dubļi).

Visas ietīšanas nosacīti var iedalīt estētiskajās un ārstnieciski-terapeitiskās. Nosacīti, jo  jebkura estētiskā ietīšana pilda arī ārstnieciskus uzdevumus.

Ietīšana ar dūņām – ne vien atslābinoša procedūra, bet arī virzīta uz ādas mitrināšanu un izlīdzināšanu, toksīnu izvadi, globālu organisma vitaminizāciju un mineralizāciju. Turklāt ietīšanas veicina auguma korekciju, celulīta samazināšanos, ādas elastību un tvirtumu.

Ietīšanas salonos

Nedaudz uzsildītu gatavo maisījumu uzklāj plānā kārtiņā uz ādas, pārklāj ādu ar celofāna plēvi, segu un atstāj uz 30-35 minūtēm, atkarībā no izvelētā komponenta.

Pirms ietīšanas veic vai nu ķermeņa pīlingu, vai masāžu.

Piemērotākais laiks masāžas kursa uzsākšanai ar ietīšanām sievietēm – ceturtā-piektā menstruālā cikla diena. Procedūru skaits ir atkarīgs no vecuma, svara, ādas stāvokļa un vēlamā rezultāta. Parasti nepieciešams ne mazāk par 8-10 procedūrām 2-3 reizes nedēļā.

Katru nākamo procedūru drīkst paildzināt par pāris minūtem.

Tomēr kopējais ilgums nedrīkst pārsniegt pusotru stundu.

 

Ietīšanas vislabāk veikt vakarā. Šajā laikā ( aptuveni no plkst. 18 līdz 22) āda ir maksimāli jutīga, tāpēc aktīvās vielas iedarbosies visefektīvāk.

Lai panāktu maksimālu efektu no ietīšanas procedūrām bez kaitējuma veselībai, nepieciešams ievērot norādījumu virkni:

  • Atturēties no maltītes 2 stundas pirms un pēc procedūras;
  • Atteikties no saules vannām, kā arī solārija apmeklēšanas procedūras dienā;
  • Nepeldēties un neiet vannā 6-8 stundas pēc ietīšanas;
  • Lai procedūra dāvātu maksimālu rezultātu, nepieciešams ievērot patērētā šķidruma režīmu un diētu.

Masāžas + ietīšanas cena svārstās no 35 līdz 50 eiro.

Sapropelis mājās

Ja es nolēmuši paveikt procedūru mājas apstākļos, masāžu iespējams aizstāt ar pīlingu, kas sagatavos ādu labākai aktīvo vielu uzsūkšanai. Vai arī ar problemātisko zonu berzēšanu ar masāžas birsti vai cimdiņu (piemērotākais būs KESSA cimdiņš no 100% zīda ādas atlobīšanai, mīkstas, vidējas vai rupjas struktūras). Tomēr būtiski to darīt pareizi, lai nesastieptu ādu.

Ieteicams veikt problemātisko vietu masāžu mazgāšanas laikā vai arī pēc tās.

Masāžai pievērsties drīkst tikai tad, kad Jūsu muskuļi ir atslābināti un kārtīgi iesildīti. Masāža jāizpilda vieglām kustībām, iesākot darboties lēnā tempā, pakāpeniski paātrinot kustības. Izpildot anticelulīta masāžu, kustības jāvirza no lejas uz augšu (no ceļgaliem virzoties uz sēžamvietu).

Nedrīkst masēt paceles bedrīti, kā arī gurnu augšdaļu ap cirkšņa apvidu. Vēdera anticelulīta masāža ir jāveic pietiekami uzmanīgi, lai nesastieptu ādu.

Varikozes un sirds slimību gadījumos aktīva masāža ar birsti ir kategoriski neieteicama.

Izvēloties anticelulīta birsti, pievērsiet uzmanību tās materiālam – tam noteikti jābūt dabīgam. Dabīgiem jābūt kā sariem, tā arī korpusam (koka).

Atcerieties: birste no celulīta – līdzeklis sausai iedarbībai uz ādas.

Berzēšanas biežums un ilgums atkarīgs no Jūsu preferencēm. Speciālisti iesaka iesākt ar 4-5 minūšu seansu dienā.

Birsti drīkst aizvietot ar masieri, kas tonizē ādu un uzlabo asins un limfas cirkulāciju. Maigām apļveida kustībām masējiet problemātiskās zonas. Ideāls apvienojumā ar anticelulīta eļļām un krēmiem.

Pēc masāžas, uz tīras, sausas ādas uzklāt produktu, 2-3 mm kārtiņā. Izmantojiet vienīgi emaljas vai stikla traukus. Iepakojiet apstrādātās zonas pārtikas plēvē un satiniet. Procedūras ilgums 30-60 min.

Pēc procedūras nomazgājiet masku ar siltu tīru ūdeni.

Procedūras kurss paredz 15-20 reizes, ar 2-3 dienu intervālu.

Jarēķinās ar dubļainu māju, tomēr ekonomija ir būtiska.

Tā kā procedūrai piemīt pirts efekts – neieteiktu uzreiz pēc ietīšanas un dušas iziet ārā… Saaukstēšanās garantēta.

Autore: Almaza Pirha

Oriģinālraksts: http://3ade.lv/lv/dublu-mums-ir-gana-tomer-zinasanu-par-maz.html

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s