Skaistumkopšana

Kas ir lipoliftings?

brIdeja par to, ka cilvēka personīgos taukus var izmantot kā pildvielas (fillerus), radās jau vairāk kā pirms simts gadiem. Ilgus gadus šādas operācijas bija ļoti laikietilpīgas un negarantēja pozitīvu rezultātu. Tagad notikušas lielas izmaiņas.

Lipofilings. NO kurienes un UZ kurieni?

Lipofilinga metodes pamatā ir tauku pārnešana no vietas, kur tie uzkrājušies pārlieku lielā daudzumā, uz vietām, kur nepieciešama apjoma palielināšana.

Visbiežāk to izmanto krūšu formas palielināšanai, sēžamvietas korekcijai, sejas ovāla uzlabošanai, arī deformāciju korekcijai pēc traumām un operācijām.

Metodes priekšrocība – tiek izmantots personīgais, ne sintētiskais vai kāds cits rūpnieciski ražotais pildmateriāls, tas nozīmē, ka organisms to viennozīmīgi neatgrūdīs, nebūs alerģisku reakciju.

Vai tikai apaļīgiem ļaudīm?

Var būt situācijas, kad nav vietas, kur paņemt taukaudus, – šādos gadījumos lipofilingu veikt nav iespējams. Taukaudus parasti ņem no problemātiskajām ķermeņa zonām – vēdera lejasdaļas, sāniem, gurniem.

Plusi

Lipofilinga pozitīvās puses — ātrs rezultāts, atgrūšanas riska neesamība, minimāla ķirurģiska iejaukšanās un ilgnoturīgs rezultāts. Atšķirībā no citām pildvielām (filleriem), kas pēc noteikta laika uzsūcas audos, tauki jaunajā vietā „iedzīvojas” uz visiem laikiem.

Mīnusi

Neapstrādāti pacienta tauki ne pārāk labi „iedzīvojas” jaunajā vietā. Šeit nav runa par komplikācijām, – nereti ir bijuši gadījumi, kad ievadītie tauki vienkārši absorbējas. Nozares pētnieki visā pasaulē ir ir mēģinājuši rast risinājumu šai problēmai, un ir rasti vairāki risinājumi šai problēmai. Ir īpašas tehnoloģijas izņemto tauku apstrādei, lai tie labāk pēc pārnešanas „iedzīvotos”. Tāpat ir ierobežojums apjomā. Ja runa ir par krūšu formas korekciju ar lipofilinga metodi, tas nenozīmē būtisku piena dziedzeru palielināšanu – krūšu palielināšanai par diviem trim izmēriem būs jāizvēlas vecos, labos implantus, un rezultāts būs garantēts. Savukārt, ja krūtis nepieciešams palielināt par izmēru – pusotru, tad lipofilings ir veiksmīgs risinājums.

Kā tas notiek?

Tauku pārnešana notiek ar adatas palīdzību un ne ar ko neatšķiras no parastas injekcijas. Pilnīgi cita lieta ir liposakcija, kuras laikā traumatisma iespēja ir atkarīga no „izņemamā” tauku daudzuma. Pat, ja ievadītie taukaudi „neiedzīvosies” jaunajā vietā, sieviete būs ieguvēja, jo viņai būs veikta liposakcija un viņas apmēri uz vēdera vai gurniem būs samazinājušies.

Ierobežojumi pēc operācijas

Parasti pacienti dodas mājās tai pašā dienā. Ja iedarbība notikusi lielā laukumā, pacienti paliek klīnikā pa nakti un mājas dodas nākamajā dienā, pēc pārsiešanas. Pēc dažām dienām var atsākt darba gaitas, taču kādu laiku būs jāvalkā kompresijas veļa, taču tā zem apģērba ir nemanāma un neērtības nesagādā. Trīs – četras nedēļas pēc operācijas nav ieteicams apmeklēt pirti, baseinu, pludmali un sporta zāli. Neilgu laiku pēc operācijas ieteicams aparātmasāžas (LPG) kurss, kas veicinās jauno formu nostabilizēšanos.

Izmantoti žurnāla Kosmetik Baltikum Proffesional materiāli

Oriģinālraksts: http://intensa.pro/lv/article/96/

Advertisements

Categories: Skaistumkopšana

Tagged as: ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s