Skaistumkopšana

TRENDĪGAS UZACIS

Acis mēs dēvejam par dvēseles spoguli. Arī uzacīm beidzot ir doti skaisti apzīmējumi – uzacis esot mūsu prāta un enerģijas karte.

Vai tu zināji, ka arī sieviešu uzacu izliekumā ir modes trendi. Vai atceries 90 gadu minimālistisko stilu ar Keitas Moss perfektajām uzacu līnijām vai šī gadsimta sākumu ar  bezuzacu kultu, kas sasniedza savu kulmināciju filmā „Meitene ar pūķa tetovējumu“ – pilnīgi izskūtas uzacis. Lai uzsvērtu sievietes dumpinieces dabu, noskūtās uzaču vietas tika mākslinieciski iezīmētas dažādās krāsās.

frida kallo

 

marija kallasa

Liekas, ka šogad turpināsies treds, kad uzacīm tiks pievērsta lielāka uzmanība kā acīm. Šobrīd modē ir dabiskas uzacis, un jo tās kuplākas, jo labāk. Paskaties uz pieprasīto modes  seju – Karu Delavinja. Ik pa laikam vēsturē tiek ievērotas un ir pieprasītas sejas ar izteiksmīgām uzacīm – Frīda Kallo, Marija Kallasa, Odrija Hepberna, Sofija Lorēna. Sejas lasītāja un fen šui meistare Priya Sher žurnālam MarieClair saka, ka uzacis atpsoguļo mūsu seksuālo enerģiju, mūsu attiecības partneriem, brāļiem un māsām, mūsu spēku, darba stilu, un pat karjeras izredzes. Piemēram, kuplas uzacis kā Karai Delavinjai nozīmē vīriškā hormona pārpilnību sievietes organismā un augstu seksualitātes līmeni. Priya Sher tomēr brīdina, ja nu, kuplo uzaču īpašnieces nolemj savas uzacis mazliet apcirpt, jārēķinās, ka mainās ne tikai sejas vaibsti, bet arī mūsu iekšējā būtība. Ja, piemēram, mēs uzacis pakoriģējam šaurākas, mēs samazinām savas iespējas dabūt darbu spēka pozīcijā vai labi apmaksātu darbu.  Paturiet prātā, ka padarot uzacis šaurākas un graciozākas, mēs varam samazināt savu vīrišķo enerģiju, vairāk iegūstot sieviškīgo. Tomēr viņa iesaka vairāk skatīties, kā uzaču samazināšana ietekmē kopējo sejas  izteiksmi  – “Ja jums ir lielas acis, tad tomēr labāk paturiet biezākas uzacis. Visam jabūt sabalansētam, ja izjauksiet balansu sejā, tas var izjukt arī jūsu dzīvē”.

kara delavinja

Un izrādās, ka uzaču retināšana vai to dabiskā izkrišana padara mūsu sejas vecākas. Tāpēc, ja vēlies mainīt uzaču formu, tas jādara ļoti uzmanīgi, labāk ir doties pie profesionāla kosmetologa, kurš spēs novērtēt, vai un kā mainīt uzaču formu

Savukārt Harvardas psiholoģijas profesors, skaista nosaukuma grāmatas Survival of the Prettiest: The Science of Beauty autors Nensijs Etkofs (Nancy Etcoff, Ph.D) pētot sievietes skaistuma etalonu cauri gadsimtiem ir konstatējis, ka  uzacis ir vienīgā pieļaujamā apmatojuma vieta  sievietes sejā. Viņš arī atklājis, ka katrs laikmets caur uzacīm ir uzsvēris atšķirīgas vērtības. Tā Renesanses sievietēm bija gandrīz nemanāmas uzacis, pastiprinot šķīstības un nevainīguma pieprasījumu. Savukārt 18. gadsimta revolūcijas pieprasīja stipras personības, tātad – kuplas uzacis. Lai pielāgotos modes prasībām, dāmas pat līmēja uzacu vietā peļu spalvas. Analizējot mūsdienu uzaču modes fenomenu, profesors saka, ka  šobrīd virzamies prom no izteiktas sievišķības uz vairāk unisex tēlu. Taču saglabājot uzaču izliekumu, mēs panākam lielisku balansu starp sievišķo un vīrišķo. Šādu uzaču īpašnieces izskatās nobriedušas un mazliet agresīvas.

Sagaidām jauno modes sezonu – nobriedušu un mazliet agresīvu!

Advertisements

Categories: Skaistumkopšana

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s