Skaistumkopšana

Piecas maģiskas garšvielas

garsvielas

Gandrīz visas garšvielas uztur mūsu gremošanas sistēmu veselu, jo tās satur vērtīgas pretsēnīšu, antibakteriālas, pretvīrusu īpašības, kas palīdz nogalināt sliktās zarnu baktērijas un tādējādi izvairīties no vēdera uzpūšanās un gāzēm.

Taču garšvielas ir arī lielisks u avots, kas mūsu organismam palīdz tikt galā ar briesmonīšiem, sauktiem par brīvajiem radikāļiem, kas ne lūgti, ne aicināti mūsu organismā rodas katru dienu no jauna. Tomēr dažas garšvielas ir labākās par pārējām, tāpēc būtu ceļamas goda vietā. Ielāgosim, kuras garšvielas un kāpēc:

Kurkums. Tas gadsimtiem ilgi Indijā ticis izmantots kā pretiekaisuma un detoksikācijas  līdzeklis.  Kurkums palēnina priekšlaicīgu ādas novecošanu palīdzot organismam cīnīties ar tādu mums nevajadzīgu un kaitīgu atkritumu kā brīvo radikāļu izvadīšanu no mūsu ķermeņa. Kurkums palīdz arī ādai cīnīties ar melanomu (ādas vēzi). Vēl viena laba kurkuma īpašība – tas paaugstina mūsu ķermeņa temperatūru, tādējādi paātrinot ķermeņa tauku sadedzināšanas procesu.

Ingvers. Tas ir slavens ar savu neatsveramo devumu imunitātes paaugstināšanā. Palīdz pret sliktu dūšu, jo tā saturošā spēcīgā eļļa palīdz nomierināt gremošanas sistēmu.

Kanēlis. Tas ne vien padara mūsu ēdienu gardāku, bet arī bagātīgi satur hromu, kas uztur asinīs cukura līdzsvaru un var mazināt mūsu nebeidzamās alkas pēc saldumiem. Kanēlis darbojas kā lielisks saldinātāju aizvietotājs, bet tas jālieto mazākās devās kā, piemēram, cukuru. Maza škipšna kanēļa satur vairāk antioksidantu kā krūze ar mellenēm, kas palīdz ādai cīnīties pret novecošanu. Lai pastiprinātu kanēlī esošo antioksidantu spēku, pievieno pustējkaroti kanēļa kafijas pupiņām pirms to malšanas un karsta ūdens pievienošanas. Kanēlis līdzīgi kā kurkuma paaugstina mūsu ķermeņa temperatūru, tādējādi paātrinot ķermena tauku sadedzināšanas procesu.

Zvaigžņu anīss. Priecē ne vien ar savu skaisto formu, bet tā saturošā lakricas garša ir brīnumlīdzeklis stresa mazināšanā un  laimes hormona endorvīna palielināšanā mūsu smadzenēs. Lietojot anīsu, tu izskatīsies laimīga un enerģiska! Kas gan var būt labāks pielūdzēju un draugu pievilinātājs par pāri plūstošu prieku!

Ēdamie pipari. Čili, krāsainā paprika, jalapeno pipari iedarbosies pat vairāk uz jūsu ādu kā uz jūsu garšas kārpiņām. Piparos esošie A un C vitamīni aizkavē kalogēna mazināšanos adā, palīdzot to saglabāt stingru un elastīgu. Krāsainā paprika satur vielu kapsaicīnu, kas  organismā no iekšienes darbojas līdzīgi kā saules aizsargkrēmi pret UV starojumu.

 

Pamēģini tos iekļaut savā ikdienas ēdienkartē jau no šodienas!

 

Avoti:

http://www.everydayhealth.com/beauty-pictures/these-herbs-and-spices-can-save-your-skin.aspx#01

https://psychologies.co.uk/nutrition-notes-four-miracle-spices

 

Rakstu sagatavoja: Kosmetoloģijas Koledža

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s