Kosmētika

Atmaskojam mītus par ādu ziemā

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????Katrs gadalaiks līdzi nes savas ādas problēmas, vairumam no mums āda ziemā kļūst sausāka, dehidrētāka, arī tām, kurām ir taukainas ādas tips. Kā cīnīties ar šīm problēmām un “padzirdīt” izslāpušu ādu? Pārsteidzoši, bet daudzi pa ausu galam dzirdēti padomi patiesībā ir vien mīti par ādu ziemā, kas tavu ādas stāvokli var pat pasliktināt.

Mīts #1: Biezāki krēmi ir mitrinošāki

Realitāte: Koncentrēti krēmi nav viennozīmīgi paši mitrinošākie, patiesībā – ja krēmā pāršauts pār strīpu ar biezas konsistences mitrinošām sastāvdaļām, tās var “sagūstīt” mirušās ādas šūnas un likt ādai izskatīties pelēkai. Tā vietā, lai uzliktu biezāku sejas krēmu, vispirms uzliec serumu, tas palīdz ādai uzsūkt mitrumu.

Mīts #2: Pīligs tikai pasliktina sausu ādu

Realitāte: Dažām no mums ziemā ir tik sausa āda, ka dažreiz tā pat lobās nost. Attīrot ādu no mirušām ādas šūnām jeb veicot maigu pīlingu, āda būs maigāka un dzīvāka. Turklāt pīlings kavēs pumpu parādīšanos, jo ādas poras netiks aizsprostotas ar vecām ādas šūnām un eļļu.

Mīts #3: Karsta duša mitrina ādu

Realitāte: Karstas dušas un vannas patiesībā padara ādu tikai sausāku. Mazgāšanās ūdenī, kas karstāks par 37 grādiem, liek asinsvadiem paplašināties un tas noved pie ūdens zuduma caur epidermu. Ja diena ir bijusi stindzinoši auksta un ļoti prasās pēc karstas dušas, mazgāšanās ilgumu mēģini samazināt līdz 5 minūtēm. Tādos gadījumos arī labāk lieto dušas produktus bez smaržvielām vai ziepēm, jo šie produkti padara ādu sausāku.

Mīts #4: Dzerot daudz ūdeni, var palīdzēt sausai ādai

Realitāte: Ūdens ir labs tavai veselībai kopumā, tas noteikti palīdzēs kādam, kurš ir bijis nopietni dehidrēts. Tomēr normāla cilvēka āda uzreiz neatspoguļos to, cik daudz ūdeni mēs dzeram. Ja vēlies uzlabot sausas ādas stāvokli, to vislabāk darīt ar mitrinošiem līdzekļiem – losjoniem, krēmiem, eļļām – šie produkti izveido barjeru, lai kavētu ūdens zudumu. Optimālakajam rezultātam, uzklāj tos uzreiz pēc dušas, kad āda ir nosusināta, bet mitra.

Mīts #5: Kad debesis ir apmākušās, var nelietot saules aizsarglīdzekļus

Realitāte: SPF sauļošanās krēmus būtu jālieto visa gada garumā. Mākoņi nepasargā no UVA staru iedarbības, kas noved pie straujākām novecošanās pazīmēm un var izraisīt ādas vēzi. Tādēļ arī ziemā ieteicams lietot plaša spektra saules aizsarglīdzekļus ar SPF 15 un augstāk, lai pasargātu savu ādu.

 

Uzzinājām šeit

Rakstu sagatavoja: Kosmetoloģijas Koledža

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s