Kosmētika

Kā izmantot spinātus, lai vairotu skaistumu?

Tag-des-SpinatsPieticīgais spināts ir izslavēts super-ēdiens. Bagāts ar vitamīniem A,C,E un K, un minerālvielām, šis zaļais superaugs nāk par labu tavai veselībai, un jo īpaši tavai ādai. Un 26. martā spinātiem ir īpaša diena, tāda kā vārda diena, jo pasaulē atzīmē spinātu dienu

Ar spinātiem cīņā pret ādas novecošanos

Ar laiku mūsu āda zaudē elastīgumu un kļūst plānāka. Šo procesu paātrina brīvie radikāļi – molekulas, kas rodas, kad pārstrādājam ēdienu, kā arī gaisa piesārņojuma ietekmē. Tie grauj šūnas un paātrina ādas novecošanos. Spināts ir lielisks vairogs cīņā pret ādas novecošanos, jo tajos ir daudz anti-oksidantu, kas palīdz cīnīties pret brīvajiem radikāļiem. Tāpat spinātos esošais vitamīns B pasargā no kaitīgajiem ultra-violetajiem stariem, kas izraisa ādas bojājumus, ādas vēzi un priekšlaicīgu ādas novecošanos.

Spināti ādas attīrīšanai – maskas un sulas

Spināti palīdz attīrīt seju no pumpām. Spinātus vari izmantot vismaz divos veidos, lai uzlabotu ādas veselīgumu. Pirmkārt, lai tiktu vaļā no pumpām, vari uztaisīt sejas masku: sablendē spinātus ar mazliet ūdens un atstāj uz sejas uz 20 minūtēm. Spinātu maska atbrīvos no netīrumiem un iekaisumiem, tādējādi atsvaidzinot un atjaunojot ādu.

Otrkārt, vari uztaisīt spinātu un citu dārzeņu sulu – sulu spiedē sajauc pusi tomāta, ceturtdaļu gurķa, 1 burkānu, 1 seleriju, pusi sarkanās paprikas, sauju kāpostu, 1 sīpolu un lielu sauju spinātu. Dzer ikdienā un izmaiņas būs redzamas – spinātu sula ir efektīvs veids, kā novērst ādas problēmas.

Par sārtiem vaigiem un pret melniem riņķiem

Spināti ir bagātīgs dzelzs avots un dzelzs ir ļoti svarīgs hemoglobīnam – olbaltumam, kas “pārvadā” skābekli mūsu ķermenī. Ja ķermenim trūkst dzelzs, hemoglobīns nespēj efektīvi “pārsūknēt” skābekli, un tas var likt ādai izskatīties bālai un sagurušai. Lai gan mūsu ķermenis nespēj uzsūkt dzelzi no spinātiem tik viegli kā no dzīvnieku produktiem, tu vari pievienot spinātiem citronu vai laima sulu, kā arī baudīt tos ar glāzi apelsīnu sulas. Tādējādi citrusaugļos esošais C vitamīns palīdzēs dzelzij uzsūkties ķermenī.

Tāpat spināti palīdz tikt vaļā no tumšajiem lokiem zem acīm. Spinātos esošais K vitamīns stiprina asinsvadu sieniņas, kā arī palīdz uzturēt tīru ādu, samazina iekaisumus un uzlabo asinsriti. Vitamīns A palīdz kopumā uzlabot ādas toni, bet vitamīns C palīdz jaunu šūnu augšanā. Spinātos esošie vitamīni, folāti un minerālvielas palīdz ādai izskatīties dzīvīgākai, tīrākai un jaunākai – un mūsu acīs tas ir lielisks iemesls, lai vairāk izmantotu šos super-augus ikdienā.

Avoti:

http://www.stylecraze.com

http://www.livestrong.com

Rakstu sagatavoja: Kosmetoloģijas Koledža

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s