Izglītība

Skaistumkopšanas procedūras cauri gadsimtiem

Vai ir kas tāds, ko sievietes nedarītu, lai iegūtu jaunību un skaistumu? Šķiet, senajā pasaulē sievietes izmēģināja it visu. Dažas procedūras ir izturējušas laika pārbaudi, un tās izmantojam vēl šodien, kamēr citas bija gluži dīvainas, un pat dzīvībai bīstamas.

images

Bīstamie acu zīmuļi un skropstu tušas

Senajā Ēģiptē sievietes kosmētikā izmantoja kohlu (kohl), kas būtībā ir tumšs svins. To uzklāja uz acīm, kā arī senajās skropstu tušās, lai tās izceltu. Tas ir bīstams triks, jo svins izraisa metāla saindēšanos. Pirmo ne-toksisko skropstu tušu izveidoja vien 1920.gados. Līdzīgi, Rietumeiropā izmantoja indīgu baltā svina un etiķa sajaukumu ādas balināšanai.

indexKleopatras piena vannas

Iespējams, esi dzirdējusi par AHA jeb alfa hidroksskābi, kas ir svarīga sastāvdaļa ādas attīrīšanā no mirušajām ādas šūnām. Patiesībā, ja palūkojamies uz daudziem skaistumkopšanas produktiem mūsdienās, lielākā daļa no tiem satur AHA. Imperatore Kleopatra – kuras skaistums vēl šodien ir izslavēts – lai padarītu ādu mīkstu un gludu, lietoja AHA, izmantojot piena vannas. Tas ir bieži izskanējis mīts, ka AHA ir sintētiska sastāvdaļa, patiesībā AHA ir dabisks elements, kas atrodams pienā un citrusaugļos.

Ķīniešu sejas akupunktūraakupunktura_149250647-664x442

Akupunktūra sejas atjaunošanai ir īpaša tradicionālās ķīniešu medicīnas daļa, kas sāka uzplaukt ap 6.-7.gs Šui dinastijas laikā. Tajā laikā šī akupunktūra bija pieejama vienīgi imperatorēm un imperatora konkubīnēm – tā laika ietekmīgākajām un turīgākajām sievietēm. Neskaitāmi rīki tika izveidoti akupunktūras noslīpēšanai, lai uzlabotu veselību un skaistumu (šīs divas lietas reti tika šķirtas senajā ķīniešu kultūrā). Viens no agrīnajiem rīkiem bija ādas āmuriņš jeb septiņu zvaigžņu adata, kas sastāvēja no septiņām smalkām adatām un to izmantoja, lai palīdzētu rētu sadzīšanai un melno punktiņu ārstēšanai.

sg1jisDēļu terapija

Tā ir 2500 gadu sena Ēģiptes skaistumkopšanas procedūra. Arī Japānā geišas izmantoja dēles, lai ilgāk uzturētu jaunavīgu sejas ādu. Viduslaikos to izmantoja arī medicīnā sāpju mazināšanai, ādas problēmu un infekciju ārstēšanai. Dēles, piesūkušās mūsu ādai, veicina asinsriti, savukārt dēļu siekalas satur īpašus lipīdu taukus (kas ir daudzu kosmētikas līdzekļu sastāvdaļa), hirodīnus un seratīnu, kas darbojas kā ādas kondicionētājs, mitrinātājs, padarot ādu elastīgu un maigu. Dēļu terapiju izmanto celulīta ārstēšanā, arī kā sejas liftinga procedūru. Mūsdienās dēļu terapiju izmanto rekonstruktīvajā ķiruģijā, jo dēles izdalot peptīdus un olbaltumvielas, škidrina asinis, novērš asins trombu veidošanos un veicina apasiņošanu tieši problemātiskajās vietās. Aktrise Demija Mūra regulāri izmanto šo terapiju gan, lai attīrītu asinis, gan veiktu sejas liftingu un izskatītos jaunāka.

Izkārnījumu sejas procedūra

Vairākas senās skaistuma procedūras var šķist diezgan dīvainas, viena no tām ir arī Japānā populārā tā sauktā Geišu sejas procedūra, kura laikā izmanto lakstīgalas izkārnījumus. Šī procedūra uzlabo ādas izskatu, atbrīvo no mirušajām ādas šūnām, kā arī nomierina ādu. Britu tabloīds Daily Mail ziņoja, ka arī Toms Krūzs ir šīs procedūras piekritējs un izmanto lakstīgalas izkārnījumu, rīsu kliju un ūdens sajaukumu, lai saglabātu jauneklīgu sejas ādu. Putnu izkārnījumu sastāvā esošā urīnviela arī palīdz uzturēt ādas mitrumu. Ņujorkā iespējams pamēģināt šo 60 minūšu geišu sejas procedūru par aptuveni 180 dolāriem (jeb 170 eiro).

Avoti:

http://all-about-egypt.com/ancient-egypts-beauty-secrets-revealed/

http://vitalitymagazine.com/article/ancient-chinese-secrets-for-health-and-beauty/

http://www.businessinsider.com/gross-and-dangerous-ancient-beauty-tips-2012-9?op=1#ixzz3Ug0meiSQ

http://www.beautybythegeeks.com/leech-therapy-ludicrous-or-luxury/

Rakstu sagatavoja: Kosmetoloģijas Koledža

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s