Izglītība

Kosmētikas sastāvdaļas-hīti, kas jāiegaumē!

Lai gan ādas kopšanas produktu sastāvdaļu saraksts bieži vien ir garš un sarežģīts, tur var slēpties kosmētikas pasaules brīnumdari – efektīvas sastāvdaļas, kas palīdz ādai cīnīties pret novecošanu. Lūk, četras sastāvdaļas, kuras ieteicams meklēt kosmētikas produktu sastāvā.

 antioksidanti2.jpg2Antioksidanti

Antioskidanti paralizē brīvos radikāļus, molekulas, kuras rada saules radiācija, mikrobi, gaisa piesārņojums un kuri bojā organisma šūnu veselīgo DNA, atņem tām enerģiju un ir galvenie vainīgie ādas novecošanā. Antioksidanti samazina brīvo radikāļu deģeneratīvo efektu uz ādas struktūras pakāpenisku sabrukšanu, novērš grumbu rašanos, uzlabo ādas krāsu un samazina iespēju saslimt ar āda vēzi. Uz kosmētikas produktu iepakojuma meklē vitamīnus C (vislabāk L askorbīnskābi) un E (tocopherol), koenzīmu Q10, idebenonu (idebenone), hloretinu (phloretin), ferulskābi (ferulic acid), zaļo tēju, granātābolu, kurkumu, vīnogu sēklu ekstraktu. Tā kā antioksidanti ir jutīgi pret gaisa izmaiņām un gaismu (zaudē efektu), šo produktu iepakojumam jābūt necaurspīdīgiem un hermētiski noslēgtiem.

Čia (Chia) sēklu eļļa Oils_zps60c98bc1

Lai gan pašlaik čia sēklas mīļuprāt liekam smūtijos un salātos, šīs sēklas sāk pierādīt arī savu varēšanu ādas kopšanas pasaulē, jo īpaši organiskajā skaistumkopšanā. Kompānija MayaChia uzrāda, ka čia sēklām ir par 30% vairāk antioksidantu nekā varenajai mellenei, tāpat šajās sēkliņās ir augstākā taukskābju koncentrācija augu pasaulē, turklāt tās ir bagātas ir svarīgām minerālvielām, tāpēc ir lieliskas ādas mitrināšanai un striju uzlabošanai.

imagesRetinols

Ir publicēti neskaitāmi pētījumi par retinoīda ietekmi uz ādu, kas pierāda, ka retinoīdi palielina kolagēna ražošanu, paātrina šūnu rašanos un atbrīvo poras. Ko tas nozīmē? Āda kļūst gludāka, tīrāka un izskatās jaunāka. Retinoīdi un retinols ir brālēni, abi tiek iegūti no vitamīna A un attīra ādu no mirušajām ādas šūnām. Retinolu biežāk atradīsi sejas kopšanas produktos, ko vari nopirkt kosmētikas produktu veikalos, kamēr retinoīdi ir spēcīgāki un tas nozīmē, ka tos būs jāiegādājas ar recepti no dermatologa. Abi ir spēcīgi produkti, tādēļ sākumā tava āda var asi reaģēt ar sarkaniem plankumiem vai pat ādas lobīšanos. Tādēļ ieteicams sākt lietot šos produktus pakāpeniski – sāc ar to lietošanu reizi trijās dienās, pēc pāris nedēļām lieto katru otro nakti, ja āda reaģē labvēlīgi – vari sākt lietot katru vakaru. Vasarā atceries lietot arī saules aizsargkrēmus, jo šajā laikā tava āda būs ļoti jūtīga. Tāpat nav ieteicams tos lietot kopā ar alfa hidrokskābēm, jo tās var deaktivizēt retinolu.

Hialuronskābe0_e22fa_425359c6_orig

Kad dzirdam vārdu “skābe”, prātā nāk pīlings, tomēr hialuronskābe patiesībā ir spēcīgs ādas mitrinātājs – tā var saturēt ūdeni vairāk nekā 1000 reižu sava svara apjomā. Pētījumi rāda, ka tā efektīvi ādu padara mīkstāku un mitrinātāku, liekot ādai izskatīties jaunākai. Hialuronskābe ir sastopama kā pārtikas bagātinātājs tablešu veidā, labāko ķermeņa kopšanas krēmu sastāvā (uz iepakojuma meklē terminus hialuronskābe jeb hyaluronic acid, hialuronāns jeb hyaluronan, nātrija hialuronāts jeb sodium hyaluronate) un injekciju filleros. Hialuronskābe dabīgi atrodas mūsu ķermenī (taču ar gadiem organisms to “ražo” arvien mazāk), tāpēc tā tik labi “saprotas” ar mūsu ķermeni, arī kad tiek ievadīta kosmētisko injekciju veidā.

Alfa hidroksi skābes (AHA)index

AHA skābes tiek iegūtas no augļu vai piena cukura. Tā (uz iepakojumiem meklē glikolskābi, ābolskābi, citronskābi, pienskābi jeb glycolic, malic, citric and lactic acids) ādai piešķir mirdzumu, nogludina krunciņas un ļauj citiem pretnovecošanās līdzekļiem strādāt efektīvāk. No visiem veidiem, kā atsvaidzināt ādas izskatu, ārstiem patīk AHA skrubji, pateicoties to precizitātei – izmantojot parastos skrubjus, var iegūt nelīdzenu rezultātu, kamēr izmantojot AHA pīlingu barjera starp mirušajām ādas šūnām un ādu tiek izlīdzināta vieglāk un gludāk.

http://www.newbeauty.com

http://www.newbeauty.com

https://www.dailyworth.com

http://www.allure.com

http://www.oprah.com

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s