Izglītība

Kāpēc vīrietim ir vērts strādāt skaistumkopšanas industrijā?

Vilnis Kārkliņš ir Lielbritānijā strādājošs skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā. Viņš jau vairākus vilnis_karklins_01gadus kā pārcēlies no Rīgas uz Lielbritāniju, tur nodibinājis savu uzņēmumu un strādā savā salonā. Sarunājāmies ar viņu par to, kādas vīrietim šajā profesijā ir priekšrocības un kāpēc tajā vērts strādāt arī vīriešiem.

 Vilni, pastāsti, kā tu nokļuvi skaistumkopšanas nozarē?

 Esmu audzis un skolojies Rīgā. Mans bērnības dienu sapnis bija kļūt par veterinārārstu, bet laika gaitā tas mazliet pamainījās. Mani vairāk sāka interesēt medicīna, konkrēti plastiskā ķirurģija, tāpēc pēc skolas iestājos Medicīnas Koledžā.

 Un kas tevi pamudināja mainīt profesionālo virzienu uz skaistumkopšanu?

Tā bija Marika Ģederte. Ar Mariku mēs bijām pazīstami jau daudzus gadus, viņa ir brīnišķīga sieviete un uzņēmēja. Lēmumu par iestāšanos Kosmetoloģijas koledžā pieņemu spontāni. Reiz kādā pasākumā, sarunājoties pie vīna glāzes Marika stāstīja, kā viņai iet koledžā, kā veicās studentēm. Tad es it kā starp citu pajautāju: “Vai koledžu ir pabeidzis arī kāds vīrietis?”, uz ko Marika atbildēja – nē! Es, savukārt, pajokoju: “Nu ko, varbūt man ir jāpierāda, ka arī vīrietis var būt tikpat labs speciālists, kā sieviete!!!” Uz ko Marika atbildēja “Tad karogu rokā un uz priekšu!”. Tā es nokļuvu kosmetoloģijā. Laikam nebiju cerējis, ka Marika mani atbalstīs un iedvesmos šajā jaunajā izaicinājumā! Bet Marika bija vairāk nekā Kosmetoloģijas Koledžas dibinātāja. Viņa bija draugs un joprojām tāds ir. Kad man negāja viegli, viņa koledžā vienmēr mani iedrošināja un morāli atbalstīja. Neaizmirsīšu arī pasniedzējus, kuri bija tik pretimnākoši un saprotoši!

 Kas tevi vilināja šajā profesijā?

Laikam tas pats kas māszinībās – tas, ka tu reāli vari cilvēkiem palīdzēt!

 Un kas tev patīk šajā profesijā? Un vai nav bijušas vilšanās?

Nē, vilšanās nav bijusi ne mirkli! Man patīk divas lietas – strādāt ar cilvēkiem un redzēt rezultātu. Ja klientam ir problemātiska un iekaisusi sejas āda, un tu veic dažādas procedūras un manipulācijas, kuru rezultātā klientam uzlabojas sejas ādas stāvoklis, viņa acis staro jau pēc pāris procedūrām… Tas rada prieku un laimes sajūtu, ka tu veic labu un noderīgu darbu!

 No kā tu centies izvairīties šajā profesijā?

Es cenšos izvairīties nevis no darbiem vai konkrētiem pakalpojumiem, bet drīzāk no tiem klientiem, kuri ir enerģijas vampīri!

 Kas Lielbritānijā ir tavi klienti, kāpēc viņi izvēlas tieši tevi?

Mani klienti ir latvieši, lietuvieši, krievi, rumāņi, slovāki, poļi un tikai tad angļi, jo viņi principā ir mazāk tendēti uz skaistumkopšanas procedūrām!

 Ko tu profesionāli dari?

Saviem klientiem veicu visdažādākās skaistumprocedūras: mezoterapiju sejas un ķermeņa estētisko problēmu risināšanā; klasiskās sejas kopšanas procedūras; ultraskaņas terapiju; Catio Vital Lift procedūras; relaksējošās masāžas (pieprasītākās ir šokolādes masāža, karsto akmeņu masāža, aromātisko eļļu masāža). Sniedzu konsultācijas par sejas ādas kopšanu, sejas ādas tipu un veidoju klientiem ikdienas individuālās sejas un ķermeņa kopšanas plānu.

 Un kuri ir tavi vispieprasītākie pakalpojumi?

Sejas liftinga procedūras, sejas dziļā mehāniskā tīrīšana un vulkānisko akmeņu masāža!

 Kādas ir priekšrocības vīrietim kosmetologam, salīdzinot ar sievietēm konkurentēm?

Tā arī ir priekšrocība, ka esmu vīrietis. Sabiedrībā valda spēcīgs pieņēmums, ka vīrieši ir izcili pavāri. Un par vīrieti-kosmetologu virmo tādas pat domas! Bet, ja nopietni, esmu dzirdējis atsauksmes, ka tā kā vīrietis ir pieradis uztvert sievieti kā maigo dzimumu, tad arī vīriešu rokas procedūras veic maigāk nekā sievietes. Savukārt sieviete –kosmetoloģe sievieti uztver kā līdzīgu un pat neiedomājas, ka citai sievietei sāpju slieksnis var būt savādāks… kā saka, ja es varu paciest, tad tu ar vari!

 Kāpēc vīriešiem būtu vērts apsvērt karjeru skaistumkopšanā?

Pirmkārt, tā ir augoša nozare. Pie tam skaistumkopšanā arvien pieaug vīriešu klientu skaits. Otrkārt, šajā profesijā ļoti labi var nopelnīt, protams, ar piebildi, ja tu esi labs skaistumkopšanas speciālists un patiesi mīli savu darbu. Piemēram, Anglijā vidēji mēnesī var nopelnīt no 3000 – 6000 EUR mēnesī. Cik zinu, arī Latvijā labi profesionāļi mēnesī pelna no 1500- 3000 EUR. Treškārt, te pats var plānot elastīgu darba laiku, pie tam darbs ir cauru gadu. Un galu galā šī profesija ir radoša un neliks tev ieslīgt ziemas miegā! Es domāju, ka vīriešu skaits šajā industrijā tikai pieaugs.

 Kāpēc vēl tu ieteiktu vīriešiem kļūt par skaistumkopšanas speciālistu?

Arī tādēļ, ka tava mīļotā sieviete to novērtēs visvairāk, jo viņai būs savs skaistumkopšanas specialists 24 h diennaktī!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s