bio un organiskā kosmētika

Gatavojam kosmētiku mājās

Nāk pavasaris, un līdz ar lielo pavasara tīrīšanu, arī pašām gribas atsvaidzināt savu ādu un ķermeni pēc ilgā ziemas miega. Un, jo īpaši šajā laikā, vēlamies to darīt dabiski un skaisti, tādēļ apkopojām piecas, mājās viegli pagatavojamas receptes, ar ko uzlabot savu izskatu un pašsajūtu.

citronsCitroni ādas mīkstināšanai

Tā kā citronam piemīt oksidējošas īpašības, tas var palīdzēt mīkstināt ādu. Tāpat, citronu vari izmantot vieglai balināšanai. Ņem rokā svaigu uz pusēm sagrieztu citronu un iemasē vienu pusīti elkoņos un ceļos, mērķējot uz raupjākām vietām. Skābe citronā mīkstinās ādu un padarīs to gaišāku.

 Mitrinoša jogurta un avokado sejas maskaavokado

Piena produkti, kā piemēram skābais krējums un parastais jogurts, var palīdzēt pret ādas bojājumiem un atjaunot ādas mitrumu. Pienskābe maigi attīrīs no netīrumiem, kamēr piena tauki mitrinās. Lai mitrinātu un atsvaidzinātu ādu pēc ziemas miega, blenderī sajauc jogurtu, medu, avokado un mazliet auksta skābā krējuma vai bez piedevu jogurta. Uzklāj uz sejas uz 15-20 minūtēm.

banana-avocadoBanāni un avokado pret nepakļāvīgiem matiem

Līdzīgi kā olīveļļā, avokado sastāvā esošās olbaltumvielas un eļļas piedāvā lielisku uzturvielu kombināciju, lai nogludinātu nepakļāvīgus matus. Ar kāliju bagātā banāna un mitrinošā avokado duets darīs brīnumus – mati kļūs maigāki un gludāki. Recepte ir pavisam vienkārša – sajauc pusi avokado ar vienu banānu. Tad iemasē tīros, mitros matos. Ļauj iesūkties uz 15 minūtēm, tad izskalo. Lieto reizi divās nedēļās.

Pacilājošs citronu acu krēms

Šai receptei tev vajadzēs:

2 tējkarotes kliņģerīšu eļļas

2 tējkarotes mežrozīšu eļļas

Puse tējkarotes kukurūzas miltu

4 tējkarotes avokado eļļas

2 tējkarotes ar kausētu bišu vasku

1 vitamīna E kapsula

3 pilieni citrona ēteriskās eļļas

 Uzkarsē katliņu ar dubulto dibenu, tad pievieno visas sastāvdaļas, izņemot vitamīnu E un citrona ēterisko eļļu, un maigi maisi, līdz visas sastāvdaļas ir labi izkusušas. Noņem no uguns. Iejauc citrona ēterisko eļļu un vitamīnu E. Ievieto sterilās burciņās, uzliec vāciņu un ļauj atdzist.

 Brūnais cukurs maigākai ādaibrunais

Tu vari izveidot ātru un viegli pagatavojamu ķermeņa skrubi, sajaucot cukuru, medu un pāris pilienus ēteriskās eļļas. Tas atbrīvos no mirušajām ādas šūnām, atstājot ādu maigāku un gludāku. Neaizmirsti īpašu uzmanību pievērst problēmzonām, piemēram, elkoņiem, ceļiem un papēžiem.

Rakstu sagatavoja: Kosmetoloģijas Koledža

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s