Raksti

Sertifikācijas eksāmenu nokārtoja pirmās skaistumkopšanas speciālistes

Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija (turpmāk – LSSA) informē, ka šā gada 11.maijā LSSA paplašinātajā padomes sēdē tika svinīgi izsniegti pirmie Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienības Sertifikācijas padomes Sertifikācijas komisijas parakstītie un apstiprinātie skaistumkopšanas speciālistu kosmetoloģijā profesionālie sertifikāti.

DSC07142

Pirmās sešas skaistumkopšanas speciālistes sertifikācijas eksāmenu kārtoja šā gada 17.aprīlī.

Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā saskaņā ar normatīvajiem aktiem ir reglamentēta profesijas, kas nozīmē to, ka reglamentētajā profesijā ir tiesības darboties personai, kura apguvusi šai profesijai atbilstošu akreditētu izglītības programmu vai ieguvusi profesionālo kvalifikāciju, ko apliecina likumā noteiktie Latvijas Republikā izdotie izglītību vai profesionālo kvalifikāciju apliecinoši dokumenti vai citās valstīs izdotie izglītību vai profesionālo kvalifikāciju apliecinoši dokumenti, kas atzīti Latvijas Republikā saskaņā ar šo likumu un Saeimas apstiprinātajiem starptautiskajiem līgumiem.

Darba uzsākšanai, patstāvīgai darbībai profesijā vai darbībai pašnodarbinātas personas statusā skaistumkopšanas speciālistam ir izvirzītas prasības par regulāru atkārtotu profesionālo sertifikāciju (resertifikācija).

Ir veikts garš un birokrātisku šķēršļu pilns ceļš, veikti grozījumi vairākos normatīvajos aktos, lai pēc sešiem gadiem kopš Ministru kabinets apstiprinājis skaistumkopšanas speciālista profesijas standartu, tiktu uzsākta arī skaistumkopšanas speciālistu profesionālā sertifikācija.

Tas ir ievērojams sasniegums, kas nozīmē tikai to, ka sertificētiem skaistumkopšanas speciālistiem paveras daudz plašākas un likumīgas iespējas Latvijas darba tirgū. Likumiski tiek nostiprināta iespēja strādāt kā pašnodarbinātai personai, vadīt citus skaistumkopšanas speciālistus vai citus skaistumkopšanas jomas darbiniekus, kuriem vēl nav sertifikāta.DSC07145

Nākamais pirmreizējās sertifikācijas eksāmens notiks jau 18.maijā, kad sertifikācijas eksāmenu kārtos 10 skaistumkopšanas speciālistes. Jau jūnijā integrēto profesionālās sertifikācijas eksāmenu vienlaicīgi ar valsts kvalifikācijas eksāmenu kārtos Kosmetoloģijas koledžas un Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas topošie absolventi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s