Izglītība

Noslēpumi, kas palīdzēs skaistumkopšanas salonam attīstīties

Kā izveidot skaistumkopšanas salonu, kurš sniedz gandarījumu, finansiāli ienesīgs un padara daudzus cilvēkus laimīgus? Šajā rakstā apskatīsim 6 galvenos aspektus, kurus jāizsver veiksmīgam biznesam skaistumkopšanas nozarē.

Nekad nav par vēlu sākt domāt par savas darbības aspektiem, kas var ietekmēt un veicināt biznesa attīstību. Iesākumā, ir nepieciešams rūpīgi izvērtēt sava salona darba laiku, lai jūs varētu uzņemt maksimālo iespējamo klientu skaitu.

Ikvienam, kurš kaut mazliet ir saistīts ar skaistumkopšanas nozari, ir skaidrs, ka šis bizness nav no 9- līdz 17:00. Daudzu salonu darba laiks ir no 10:00 – 21:00 septiņas dienas nedēļā. Šajā nozarē visaizņemtākais laiks ir pusdienlaiks un pēcpusdiena. Salonam ir jābūt pietiekami elastīgam, lai varētu pielāgoties klientu specifiskām vajadzībām, piemēram, pakalpojumu nodrošināšana līgavām brīvdienu rītos vai mākslinieku sagatavošana Jaungada vakarā.

Salonu īpašnieki, kuri prot plānot biznesa darba laiku – viennozīmīgi palielinās peļņu un attīstīs savu biznesu. Ir nepaciešams fokusēties uz aktivitātēm, kas nes peļņu. Ja tu esi jauns uzņēmējs, tad visdrīzākais tu centīsies visu izdarīt pats – sniegt pakalpojumu, pieņemt pierakstus un pārraudzīt darbiniekus. Tā vietā labāk būtu noalgot uzticamu darbinieku, kuram deleģēt minētos uzdevumus un koncentrēties uz sava biznesa attīstīšanas stratēģiju, tādējādi nodrošinot attīstību ilgtermiņā.

Cits, ne mazāk nozīmīgs aspekts salona attīstībā ir adekvātas cenas sniegtajiem pakalpojumiem. Ja pakalpojumu cena būs ļoti augsta, klientu būs mazāk, tie būs tie, kuri spēj to atļauties; ja cenas būs ļoti zemas, peļņa būs ierobežota, kā arī bizness iespējams nevarēs attīstīties. Lai noteiktu pakalpojuma cenas, nepietiks tikai ar konkurentu un viņu cenu apzināšanu. Iesakām apsvērt trīs faktorus savas cenu politikas veidošanā:

  1. Darbinieku algas (gan meistaru, gan administrācijas)

Arī Tava, kā īpašnieka, alga ir iekļauta šajā kategorijā. Šīs izmaksas parasti tiek izteiktas kā izmaksas/stundā un tā mainās atkarībā no laika, kāds nepieciešams meistaram sniegt pakalpojumu.

  1. Komunālie pakalpojumi un citas izmaksas salona darbības laikā

Tas ietver gan īri vai kredīta maksājumu, gan komunālos pakalpojumus. Tas būtu pieņemami, ja šīs izmaksas sastādītu 50% no darbinieku un materiālu/produktu izmaksām.

  1. Peļņa

Salona īpašnieku peļņa parasti ir atkarīga no salona koncepta. Noteikumi tiek izrunāti ar saviem darbiniekiem pirms darba uzsākšanas. Pastāv iespēja noslēgt darba līgumu vai arī salons var vienkārši iznomāt savas telpas meistara vajadzībām.

Ir ļoti nozīmīgi rūpēties par salona imidžu un regulāri attīstīt to. Nav pietiekami izslaucīt grīdu vai izmazgāt un salocīt dvieļus – salonam ir jābūt sakoptam, smaržīgam, tīram, neskatoties uz to, cik daudzi cilvēki apmeklē to vai kādi ir laika apstākļi.

Kādi ir citi veidi kā nodrošināt ienākumus salonam ar nelielu piepūli? Pamatojoties uz skaistumkopšanas nozares ekspertu viedokli, mazumtirdzniecības produktu pārdošana ir viens no ienesīgākajiem veidiem peļņas palielināšanai. Tas ietver gan atbilstošu plauktu iekārtošanu, reklāmas klientiem redzamā zonā, kā arī kompetentus darbiniekus, kas profesionāli spēj sniegt padomus klientiem.

Svarīgi arī pieminēt, ka lielisks veids peļņas palielināšanai, īpaši svētku laikā, ir dāvanu kartes. Labākais dāvanu karšu ieviešanā ir tas, ka ir nepieciešamas nelielas investīcijas, kuras ienes daudz naudas. Taču svarīgi atcerēties, ka salonam ir jāspēj nodrošināt pakalpojumu kvalitāte laikā, kad dāvanu kartes tiks izmantotas, kas potenciāli var būt papildus izmaksas.

Vēlam izdošanos un veiksmi sava biznesa attīstīšanā!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s