Izglītība

Zanes Kalniņas veiksmes stāsts

IMG_9913(2316)Kā radās ideja par savas profesijas izvēli?

Absolvējot vidusskolu, kā jau daudzi mani klasesbiedri, īsti nezināju, ko vēlos studēt, bet mani saistīja medicīna, tāpēc iestājos LU Rīgas Medicīnas koledžā, kurā izvēlējos studēt ārsta palīga profesiju. Laika gaitā sapratu, ka īsti savu dzīvi nevēlos pavadīt strādājot Neatliekamās palīdzības vai ģimenes ārstu praksē, tāpēc izvēlējos studēt LU P.Stradiņa Medicīnas koledžā estētisko kosmetoloģiju, jo tas mani vairāk saistīja.

Grūtākie mirkļi mācību procesā.

Nevarētu teikt, ka studiju procesā būtu bijuši izteikti grūti mirkļi. Man viss studiju process – gan teorija, gan prakse ļoti interesēja un patika, tāpēc, laikam, arī studiju procesā nesaskatīju neko grūtu. Tīri cilvēcīgi bija daži mirkļi, kad bija „jāpacīnās” ar slinkumu, lai visus uzdotos darbus paveiktu laikā, bet tā kopumā nekas grūts nebija.

Cik viegli vai grūti atrast darbu šajā jomā? Pirmā pieredze, iespaidi.

Šajā ziņā gan bija nelielas grūtības jau mirklī, kad bija jāatrod prakses vieta. Jo, pārsvarā, skaistumkopšanas salonos nebija liela atsaucība tam, lai dotu prakses vietu studentei, jo prakses vietas devējs jau saprot to, ka vispirms ir savā veidā jāapmāca students un tad tikai varēs ļaut strādāt ar klientiem.

Pēc studiju beigšanas es paliku kādu laiku strādāt turpat, kur izgāju praksi. Darba devēja piedāvāja darba vietu un es labprāt paliku tur strādāt. Bet laika gaitā es sapratu, ka Rīga nav īsti priekš manis, un atgriezos uz palikšanu Jēkabpilī.

Sākotnēji doma bija būt darba ņēmējai kādā skaistumkopšanas salonā, bet tā kā visur jau bija izveidojušies savi darba kolektīvi, tad es ķēros pie sava sapņa realizēšanas un izveidoju savu skaistumkopšanas salonu „Estētikas Studija”.

Pirmais pus gads jau ir aiz muguras un man pašai ir patiess prieks, ka klientu loks tikai pieaug un nostabilizējas. Galvenais ir ticēt saviem sapņiem un tie noteikti piepildīsies!

Manas iecienītākās skaistumkopšanas procedūras.

Man pašai, personīgi, noteikti vienas no iecienītākajām ir attīrošās sejas procedūras, kad Tu redzi, kā ir mainījies sejas ādas stāvoklis jau pēc pirmās procedūras. Patīkami, ka arī klienti redz acīmredzamas pozitīvas izmaiņas un priecājas par rezultātu.

Rīta vai vakara rituāls bez kura nevari iztikt.

Sava rīta sākšanos nevaru iedomāties bez sejas nomazgāšanas vēsā ūdenī – tas ne tikai palīdz kārtīgi pamosties, bet arī uzlabo sejas ādas stāvokli.

Vai Tu varētu sevi iedomāties citā profesijā?

Uz doto brīdi man ir pārliecība, ka esmu atradusi sev vispiemērotāko profesiju, uz darbu dodos ar prieku, tāpēc tieši tagad es nevarētu sevi iedomāties citā profesijā.

Ieteikumi topošajiem skaistumkopšanas speciālistiem un arī aicinājums citiem speciālistiem kļūt par LSSA biedru.

Novēlu visiem jaunajiem skaistumkopšanas speciālistiem neapstāties pie sasniegtā, bet visu laiku turpināt pilnveidoties, jo šī profesija ir strauji augoša un ļoti bieži parādās dažādi jaunumi, kuriem jāspēj sekot līdzi, lai saviem klientiem varētu piedāvāt pašu labāko!

Skaistumkopšanas speciālistiem iesaku aktīvi arī darboties LSSA, jo tā ir lieliska izdevība uzzināt pašu jaunāko – gan izmaiņas normatīvajos dokumentos (kurus mums jāpārzina), gan tīri profesionālā jomā uzzināt par inovācijām. Kā arī, tā ir laba iespēja satikties ar saviem kolēģiem un apmainīties ar pieredzi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s